
W wydawnictwie UMCS ukazała się książka Andrzeja Łukasika pt. Filozoficzne zagadnienia mechaniki kwantowej.
Książka Andrzeja Łukasika jest jednym z najlepszych wprowadzeń do filozofii fizyki kwantowej dla humanistów, łączy bowiem elementy wiedzy ścisłej zarówno z podstawami formalizmu matematycznego mechaniki kwantowej, jak i z panoramą filozoficznych problemów wynikających z tej teorii. […] Autor ujął w pracy wszystkie najważniejsze kwestie „filozofii kwantów”, zrobił to przejrzyście, wykazując dogłębne zrozumienie tej trudnej dziedziny.
Jest to pierwszy tom z serii A. Łukasik (red.) Filozoficzne zagadnienia nauk przyrodniczych. W planie wydawniczym znajdują się jeszcze Filozoficzne zagadnienia teorii względności, Filozoficzne zagadnienia psychologii ewolucyjnej, Filozoficzne zagadnienia nauk biomedycznych.
W imieniu redaktora serii zapraszamy do współpracy w wydaniu serii monografii poświęconych filozoficznym zagadnieniom nauk przyrodniczych.
- Kwantowanie i natura rzeczywistości. W 100-lecie mechaniki kwantowej. XXI Ogólnopolska Konferencja Filozofii Fizyki - 21 października 2025
 - O człowieku. Część antropologiczna lazurowej idei. Zellker - 20 października 2025
 - Filozofia medycyny – Władysław Szumowski - 5 lipca 2025
 
                    